Yurtdışında Test Hazırlık Eğitimleri

Yurtdışı Dil Okullarıİngilizce  seviyenizi resmi olarak belgelemek, ülke dışında alacağınız üniversite öğrenimi için dilinizin yeterli olduğunu kanıtlamak, özgeçmişinizi zenginleştirmek veya Türkiye’de devam etmek istediğiniz İngilizce dil öğrenim vermekte olan bölüme geçebilmek için TOEFL ve IELTS gibi yabancı dil testlerine girmeniz gereklidir. Ülke dışında, başlangıç düzeyinden ileri seviyeye kadar tüm seviyelerdeki öğrencilerin katılabileceği sınav hazırlık eğitimleri bulunmaktadır.

Öğrencinin başlangıçtaki yabancı dil seviyesine göre 6 aydan 11 aya kadar sürebilen sınav hazırlık eğitimlerine başlarken,öğrencinin sınava giriş nedeni ve amacı olan not büyük önem taşımaktadır. Kurs süresine karar verilirken, kişinin uzaman danışmanlık yardımı alması ve amaçlarını elde edebilmesi için ihtiyaç duyulan zaman ile ilgili gerçekçi olması zorunludur.

En çok tercih edilen dil testi hazırlık eğitimlerinin yanında, birçok okul Amerika’da lisans ve yüksek lisans için gerekli olan GMAT, SAT ve GRE testlerine hazırlık programları da vermektedir.

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir