ABD’de Uzun Veya Kısa Dönem Dil Eğitimi

Amerika'da EğitimKısa ya da uzun dönem dil öğrenimi görmek kişinin mali durumuna, dil eğitimine ayırabileceği süreye ve sahip olmak istediğiniz yabancı dil düzeyine göre farklılık gösterebilir.  yabancı dil eğitiminin görüleceği zaman ve ülke kararı alınmadan önce, bireyin iyi bir incelemede bulunulması ve kendisine yararlı programı ve süreyi belirlemesi gereklidir.

Ülkemizde üniversite hazırlık okumak mecburiyetinde olan çok sayıda birey, hazırlık senelerini Amerika Birleşik Devletleri’nde yabancı dil programlarına dahil olarak değerlendirmektedir. Böylelikle bireyler dili yaşayarak çok daha randımanlı bir şekilde öğrenmektedirler. Ayrıca ABD’de>Amerika Birleşik Devletleri’nde uzun dönem yabancı dil programına dahil olan kişilerin üniversite hazırlık imtihanlarını rahat bir şekilde geçtikleri gözlemlenmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bazı dil okullarında programınızın bir bölümünü bir kentte geri kalanını farklı bir şehirde geçirme imkanınız vardır. Böylelikle ABD’nin değişik yerlerinde yaşama şansını yakalayabilirsiniz.

 

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir