Niçin Avustralya’da Dil Eğitimi Görmelisiniz?

Avustralya Dil KursuKişiler Avustralya’yı hayal ettiklerinde büyük hayal ederler. Ama Avustralya büyük olduğu kadar kozmopolittir de. Büyük olduğu şüphesiz zira doğu sahilindeki Sydney’den batı kıyısındaki Perth’e uçmak tam olarak beş saat sürüyor. Batı kıyısının beyaz kum kumsalından harika Kakadu Ulusal Park’ına, Red Centre’ın gün batımından, Sydney Opera House’un ikonik yelkenlerine kadar görülecek ve yapacak çok fazla şey var. Bu ülke yalnızca görkemli bir saf güzellikten oluşmuyor.

Avustralya’da Kanunklar ülke dışından gelen öğrencilerin kendilerine bakabileceklerini kanıtlamalarını gerektirir. ülke dışından gelmiş olan öğrenciler yaşam stillerine yarı zamanlı çalışarak yardımcı olabilir fakat ‘yaşam giderleri’ şartı bireylerin aldıkları eğitimde başarı göstermelerine yardımcı olmak amaçlıdır ki tüm masraflarını ödemek için çalıştıkları işe güven duymak durumunda kalmasınlar.

Avustralya, dünyanın hemen her yerine kıyasla çok tehlikesiz bir ülkedir. Çok sayıda batı şehri gibi burada da akşam saatlerinde dışarıya çıktığınızda dikkatli olmanızda faydalı olacaktır ve kadınlar gece geç saatlerde yanlarında kimse bulunmadığında yürürken temkinli olmalıdır.

Avustralya’da eğitim senesi değişik olarak Şubat ayında başlar. Haziran’da Türkiye’de eğitim senesini tamamlamış öğrencilere bu 6-7 aylık ara İngilizce bilgilerini yenilemek bakımından çok iyi bir olanak sağlamaktadır.

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir