Birleşik Krallık’ta Londra Haricindeki Şehirlerde Yabancı Dil Eğitimi

İngiltere Dil Okulları

İngiltere’de dil öğrenimi almaya karar alanların akıllarına gelen ilk kent Londra’dır. Ancak Londra yararları olduğu kadar zararları da olan bir şehirdir. Bu nedenle, İngiltere’de dil öğrenimi görmeye karar alan gençlerin şahsi tercihlerini ve ihtiyaçlarını bilmeleri ve kent seçimini buna bakarak yapmaları önem taşımaktadır.

Oxford

Britanya’nın en emniyetli 8. Üniversite kenti seçilen Oxford, yabancı dil eğitimi almak isteyen gençlerin ilk tercih ettiği kentler içerisindedir. Dünyaca meşhur Oxford University’e sahip olması ve İngiliz mimarisinin tüm devirlerini gösteren binalarıyla tanınan kent, İngiltere’nin en eski üniversite şehridir.

Cambridge

Londra’ya trenle yalnızca 50 dakika aralıkta yer alan Cambridge, natürel yeşil meydanlarla çevrilmiş tarihi bir üniversite şehridir. Dünya’nın en iyi 5 üniversitesinden biri olarak bilinen Cambridge University’nin bulunduğu kentte oldukça çok galeri ve müze yer almaktadır. Londra’dan fazla uzaklaşmak istemeyen ama kalabalık şehirlerden de hazetmeyen kişilerin İngilizce eğitimi görmek için gittiği en gözde kentler içerisinde yer almaktadır.

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir