ABD’de Uzun Veya Kısa Dönem Dil Kursu

Amerika'da EğitimUzun ya da kısa dönem dil eğitimi almak bireyin mali durumuna, dil eğitimine ayırabileceği zamana ve sahip olmak dileğinde olduğunuz dil düzeyine göre değişiklik gösterebilir.  Dil eğitiminin alınacağı süre ve ülke kararı alınmadan önce, kişinin sağlıklı bir araştırma yapması ve şahsına faydalı programı ve süreyi tespit etmesi gerekmektedir.

Uzun dönem dil eğitimleri genel olarak Akademik Sene ve Akademik dönem programları olarak isimlendirilir.  Akademik dönem yabancı dil programları beş-altı ay, akademik yıl yabancı dil eğitim programları ise sekiz-dokuz ay sürer.  Bu eğitim programları kısa süreli programlara göre daha ekonomiktir. Uzun dönem dil eğitimine katılmak düşüncesinde olan bireyler için Amerika idealdir.

Uzun dönemli yabancı dil programlarının bitimine doğru, İngilizce seçmeli dersler görebilir, ayrıca programınızın sonunda IELTS ya da TOEFL testine girerek İngilizce dil düzeyinizi onaylayabilirsiniz. Ayrıca ABD’deki çok sayıda dil okulu, bağlı olduğu üniversitelere TOEFLE veya IELTS testine girme gereksinimi olmadan öğrenci yerleştirebilmektedir.

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir