Yurtdışı Eğitim Sürecinizi En İyi Şekilde Nasıl Değerlendirirsiniz

Yurtdışında Eğitim
Yurtdışında Eğitim

Basit birkaç ipucu ile başlayalım. Biliyorsunuz ki günlük hayatta değişik bir ülkeyi sırf turistik amaçlarla görmek için yüksek miktarda para ödeyip seyahat eden kişiler bulunmakta. Bu şartlarda siz ikisini birlikte yapıyorsunuz diyebiliriz. Aklınızda bulundurun bu şans bir daha ele geçmez.

Derslerinizin yoğunluğuna ve sürenize göre yarı zamanlı çalışmayı da deneyebilirsiniz. Çalıştığınız sürede edineceğiniz yeni yetenekler ve edineceğiniz bilgiler eğitiminiz tamamlandıktan sonra çok işinize yarayacağı gibi işverenler için yurtdışı eğitim tecrübenizin etkisini iki katına çıkaracaktır. Eğer işletme, finans, ekonomi, hukuk gibi bölümlerden birinde okumaktaysanız, part time bir bir işin yanı sıra bir staj programına dahil olmak okulunuz bittikten sonra yararınıza olacaktır.

Şirketlerin sumakta olduğu staj pozisyonları için başvuru formları sitelerinden online olarak yayınlanır. Bu belgelerdeki tüm bilgileri eksik olmadan doldurmanız gerektiği gibi 2 tavsiye bilgisi de vermeniz gerekecektir. En son çalıştığınız yöneticiniz ya da bir öğretmeninizin haberleşme bilgilerini verebilirsiniz. Elbette önce kişilerin rızasını almak kaydıyla. Bazı kurumlar sahip olduğunuz bilgiyi değerlendirmek üzere web üzerinden testler de yapmanızı isteyebilir ya da bu süreç, müracaat formunuzu inceleyip sizi görüşmeye çağırdıktan sonra da olabilir. Genelde yaz stajları için en son başvurular Aralık ayında kabul edilir. Başvuru işlemi ve sonraki test süreçleri yorucu ve uzun olabilir ama ilerleyen dönemdeki kariyeriniz için olacak katkısı da oldukça önemlidir. Çoğu durumda öğrenciler staj yaptıkları firma tarafından iş teklifi alıp kariyerlerine o şirkette devam ederler. Bu olmasa bile mezun olduktan sonra yaptığınız staj tecrübesinin iş sahibi olma bakımından size sağlayacağı katkı büyüktür.

 

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir