Yurtdışına Gitmeden Önce Yapmanız Gerekenler

Yurtdışı Dil EğitimiTabii ki her istediğiniz mektepten kabul alabilirsiniz diye bir güvence bulunmamaktadır. Müracaatınızı ister bireysel olarak mekteplerin web adreslerinin yönlendirmeleriyle yapabilir, ister de bu iş için kurulmuş çoğu sizden para talep etmeden faaliyet gösteren profesyonel danışmanlık kurumlarını kullanabilirsiniz.

Çoğunlukla pek çok ülkenin öğrenci vizesi için aynı şartları vardır. Bunlardan kimileri şöyledir;

Okumak istediğiniz okuldan aldığınız onay. Vize alacağınız süre içerisinde yani yurtdışında olduğunuz zaman içinde geçinmenizi sağlayacak ve ayrıca biraz daha fazlasına kafi olan nakit meblağı. Uçak biletiniz. Hala süresi olan pasaportunuz. Bunların dışında konsoloslukların değişik uygulamalarına hazırlıklı olmanız, gereken hususlar ve talep edilebilecek belgeleri şöyle sıralayabiliriz; gerekli görülen dokümanların noter tasdikli çevirileri, sağlık heyet raporu, adli sicil belgesi, giderlerinizi eğer başkası üstlenecekse kişinin banka hesap dökümleri, bu kişi şirket sahibiyse vergi levhaları ve mülkiyet tapuları, sizin nüfus cüzdanı ve ikametgah kopyalarınız, eğer hala eğitim görüyorsanız öğrenci olduğunuza dair belge, doldurduğunuz vize başvuru formu ve başvuru ücretiniz.

Alternatif uçak şirketlerini araştırarak en hesaplı uçak biletini bulup ve önceden yapılan bir yer ayırtma ile çözmeniz, hem vize alırken hem de farklı bir ülkeye gitmeden önce yapmanız gereken önemli işlemlerden birisidir.

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir