Yurtdışı Akademik Yıl İngilizce Program Seçenekleri

Yurtdışı eğitimİngilizce dil seviyeniz orta düzeyden düşük mü , yabancı dil eğitiminiz için 6 – 9 ay sürecek uzun bir programa mı gitmeyi planlıyorsunuz, Türkiye dışında lisans ya da yüksek lisans öğrenimi mi alma arzusunda mısınız veya Türkiye ́de yabancı dilde eğitim vermekte olan bir okulda eğitim mi görmeyi düşünüyorsunuz öyleyse ülke dışında uzun dönem “Akademik sene Programı” sizin için uygun.

eğitimlerinden farklı olarak yılın belirli periyotlarında açılan bu eğitim programlarında, çok daha yoğun bir dil eğitimini % 20-30 dolayında daha az ücret vererek alabilirsiniz. Akademik programların başlangıç tarihleri genel eğitim programlarının aksine sınırlı sayıdadır. Genelde Eylül, Ocak, Nisan, Temmuz tarihleri Akademik Yıl Programları için başlangıç tarihleridir.

Akademik Sene Programının Faydaları

Çok iyi dil öğrenme şansınız olur.

Standart İngilizce’nin yanı sıra Akademik İngilizce, İş İngilizcesi  ya da staj programlarına katılma fırsatınız olur.

Eğitim kurumlarının zenginkültürel, sosyal ve sportif aktivitelerinden faydalanırsınız.

Okullardan bazılarında üç farklı ülke, şehir veya okulda eğitim alma olanağına sahip olursunuz. Örneğin; aldığınız eğitime Los Angeles’de başlayıp Boston’a ardından da New York’a gelerek dokuz ayınızı bitirebilirsiniz.

Ülke dışında üniversite eğitimi almayı istiyorsanız, akademik yıl dil eğitimi programına katıldığınız okulun sağladığı üniversiteye yerleştirme hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir