Yurtdışında Hem Okuyup Hem De Çalışmak

Yurtdışında Eğitim
Yurtdışında Eğitim

Esasında tam zamanlı olarak eğitim almak tek başına güç bir iş olarak sayılabilir; üstüne üstlük hiç para bile almadan. Diğer yandan ABD ya da İngiltere gibi ülkelerde eğer tam zamanlı bir biçimde öğrenim görüyorsanız size 20 saate dek çalışma fırsatı da sağlanıyor. Ülkeden ülkeye değişiklik gösteren bir başka durum ise hangi kurumlarda çalışabileceğiniz. Mesela Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim alıyorsanız, yirmi saate yakın Kampüs ortamında çalışmanız lüzumlu olabilir. Britanya’ya göz attığımızda ise bu koşulun daha esnek olduğunu ve seçtiğiniz her yerde yirmi saati geçmemek kaydı ile çalışabileceğinizi söyleyebiliriz. Peki hem okuyup hem de çalışmanın ne gibi avantajları ve dezavantajları olabilir?

 

Amerika Birleşik Devletleri’nde olduğu gibi sadece yerleşke içinde çalışarak iş tecrübesi edinseniz bile bunun gelecekte size oldukça fazla katkısı olacaktır. Kampüste çalışmak kimi zaman öğrencilerin istedikleri departmanlarda çalışmaları bakımından fırsatlar sunabilir. Kampüs haricinde farklı bir yerde çalışmak ile mukayese edildiğinde yerleşkede çalışmak çalışma saatleri açısından da önemlidir.

 

Tabii ki hem okumak hem de çalışma hakkına sahip olmak bir şanstır ama bazı zamanlarda bazı olumlu ve olumsuz tarafları da olacaktır. Eğitim için seçtiğiniz ülkeye karar vermeden önce eğer çalışmayı düşünüyorsanız, o ülkenin çalışma koşullarını gözden geçirmeniz faydalı olacaktır.

 

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir