İngiltere Dil Okulları

İngiltere'de Eğitim

Başka bir lisan öğrenmenin en basit ve verimli usullerinden biri söz konusu lisanın anadil olarak konuşulduğu ülkede belli bir süre yaşayarak, o lisanı natürel olarak öğrenmektir. İngilizce dilinin anavatanı olarak görülmesi, kaliteli eğitim sağlaması, ve coğrafi olarak ülkemize yakın olması sebebiyle Türkiye’den her sene birçok öğrenci İngilizce konuşmak için ingiltere dil okulu alternatiflerini tercih etmektedir.

Başka bir ülkede eğitim görmek isteyenlerin karar vermesi gereken mevzulardan bir tanesi de barınma tipidir. ingiltere dil okulu ve kursları gençlere genellikle öğrenci yurdu ya da aile yanı konaklama gibi alternatifler sunarlar. Başka seçeneklere göre daha uygun olması ve anadili İngilizce olan kişilerle yaşamanın İngilizce öğrenmeye yardımı sebebiyle aile yanı konaklama başka alternatiflere kıyasla daha avantajlıdır. Ama barınma tercihi yapılırken de, okul tercihinde olduğu gibi gencin öncelikleri göz önüne alınmalıdır.

Britanya’da dil eğitimiyle alakalı en çok merak edilen hususlardan bir tanesi de dil programları ücretleridir.  ingiltere dil okulu fiyatları, programın süresine ve başlangıç zamanına göre farklılık göstermekle beraber 4 haftalık program ücretleri yaklaşık bin-bin iki yüz GBP civarındadır.

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir