ABD’de Dil Kursu

Amerika Dil KurslarıHer sene binlerce öğrenci İngilizce öğrenmek için Amerika’yı seçektedir. Özel dil kurslarında ya da üniversitelerin kampüslerinde bulunan okullarda İngilizce öğrenimi alabilirsiniz. Dil eğitimi için en çok tercih edilen kentler  Los Angeles, New York, Boston,  Orlando, Chicago, San Diego, San Francisco gibi büyük kentlerdir.

ABD’de 1 aylık dil kursunun fiyatı yaklaşık ne kadardır?

ABD’de 1 aylık bir dil kursu için vereceğiniz ücret aşağı yukarı 1000-1500dolar’dır. Daha uzun sürecek öğrenimlerde her ay için ödeyeceğiniz ücret azalmaktadır.

Öğrenci başvuru yaparken hazırlaman gereken evraklar nelerdir?

F-1 vizesi almak için konsolosluğa sunmanız gereken bir takım evraklar vardır. Vize için takdim etmeniz gereken önemli evraklardan bir diğeri de okul fiyatını ve eğitim aldığınız süre boyunca tüm giderlerinizi ödeyecek kadar finansal desteğe sahip olduğunuzu belgeleyen banka hesap özetidir. Bu hesap özetinin kendi isminize olması gerekmemektedir. Size sponsor olan birinin veya ailenizden birinin ismine olabilir. F-1 vizesine sahip olduktan sonra, kursunuzun başlangıç tarihinden en çok 30 gün önce Amerika’ya Amerika Birleşik Devletleri’ne öğrenci olarak giriş yapabilirsiniz. Programınızı I-20 belgenizde bulunan zaman içinde tamamlayamayacağınızı düşüncesindeyseniz, Uluslararası Öğrenci Danışmanınızla iletişime geçerek program zamanınızı ihtimaliniz olabilir.

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir