Lensler ile Alakalı Mühim Bilgiler

Torik ve astigmatizm kontakt lensleri arasında hangi farklar bulunur? İkisi aynı şeydir. Torik, astigmatizm için gereken kontak lenslerin türüdür.

ACUVUE OASYS for ASTIGMATISM ve 1-DAY ACUVUE MOIST for ASTIGMATISM kontak lenslerimizde ASD (Hızlandırılmış Stabilizasyon Dizaynımız) bulunmaktadır. Bu teknolojik dizayn, gözlerinizi her kırptığınızda, lensi yeniden hizalar ve gözünüzde kaymasına engel olur. Görme kaliteniz, keskin, net ve stabil kalır.

Kontak lens takmaya başlayabilmek için kaç yaşında olmam gerekir?
Herhangi bir yaş sınırı mevcut değildir. Pek çok insan ergenlik döneminin ilk senelerinde kontakt lens kullanmaya başlıyor. Ama daha küçük yaştaki bazı çocuklar da takabilecek ve bakımını sağlayabilecek olgunluğa ulaşmış olabilirler. Sağlıklı bir kontakt lens kullanımı yaştan çok sorumluluk ve yatkınlığa bağlıdır.

Kontak lens gözlerden fırlayabilir mi?
Hafif lensler için bu pek mümkün değildir. Çok seyrek durumlarda kontak lens yerinden oynayabilir, fakat çoğunlukla gözün içerisindedir ve yeniden yerine getirebilirsiniz.

Kontak lens gözü çizebilir mi?
Lensleriniz gözünüzü çizmez, çünkü oldukça yumuşaktırlar. Fakat, zarar görmüş ya da kenarları tırtıklanmış kontak lensler gözünüzü tahriş edebilir. Lenslerinizi çıkartırken ya da takarken tırnağınızla gözünüzü çizmemeye dikkat edin. Ayrıca, küçük bir kum veya toz parçacığı gözünüze veya kontakt lensinizin altına kaçarsa, gözünüzü çizebilir veya tahriş edebilir. Daha detaylı bilgi için kontakt lens fiyatları sayfasını inceleyebilirsiniz.

 

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir