İngiltere’de Bulunan Dil Eğitimi

İngiltere Dil Kursları

Yabancı bir lisan olarak İngilizce konuşmanın ehemmiyeti her geçen gün daha fazla artmaktadır. Küreselleşen dünya ile iş dünyasında da İngilizceyi aktif olarak kullanabilenler, her an bir adım önde olmaktadır. Ancak İngilizceyi öğrenmek her zaman düşünüldüğü kadar kolay olmayabilir.

Britanya’da tüm yaştan gençlerin yıl boyu katılabileceği dil programları düzenlenmektedir. Lakin İngilizce öğrenimi görmek isteyen insanların, öğrenci vizesi alabilmesi için haftada en az 20 saat ders programlara katılım göstermelidirler. Bu programlarda yabancı dil eğitimi verilirken aynı metotların yerine, kişilerin aktif olarak derse katılımını sağlayan yenilikçi eğitim  kullanılmaktadır. Bu şekilde öğrenciler en verimli usulde İngilizce öğrenmekte ve öğrendiği bu dili okul haricindeki saatlerde pratik yapma imkânına sahiptir.

Britanya’da İngilizce öğrenimiyle ilgili en çok merak edilen hususlardan bir tanesi de dil kursu fiyatlarıdır.  ingiltere dil okulu ücretleri, programın süresine ve başlangıç zamanına göre değişiklik göstermekle birlikte 4 haftalık program ücretleri yaklaşık 1000-1200 GBP arasıdır.

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir