Malta’da İngilizce Dil Eğitimi Gören Bir Öğrencinin Tecrübeleri

Malta Dil OkuluMalta Adası, İngilizce eğitimim için tatil yaparak ve eğlenerek,gençlerle oldukça çok İngilizce konuşma pratiği yapma fırsatına sahip olduğum eşi olmayan bir tecrübeydi. Malta Adası’na gittikten sonra ilk yurtdışı deneyimimim olacağı için bir parça tedirginlik hissettim lakin okulumda tanıştığım öğrenciler sayesinde, neşeli bir deneyime dönüştü bana göre. Kurstan gördüğüm İngilizce eğitiminin dışında, her gün kurs sonunda sınıf arkadaşlarım ile toplumsal etkinliklerde bulunup, oldukça fazla pratik yapma imkanı buldum.

Malta’da bulunan yüzlerce dil okulu arasından hangisini seçeceksiniz?

Malta Cumhuriyeti’nin o güzel restaurantlarına da değinmeden olmaz. Malta’nın her köşesinde ilginç milletlerin tatlarını bulabileceğiniz kafeler var. Üç ay boyunca Japon mutfağından tutun İtalyan lezzetlerine varana dek pek çok lezzetli yemek tatma fırsatına sahip oldum.

Malta dil okulu seçeneklerinin en belirgin özelliği hangisidir?

Sonuçta Malta’da kaldığım zaman, hayatım boyunca anımsayacağım bir tecrübe olacak. Sosyal hayatın çok güzel olması dolayısıyla pek çok değişik kültürden arkadaş bulma ve yabancı dil seviyemi ciddi derecede ilerletme fırsatı yakaladım.

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir