Britanya Eğitim Modeli

İngiltere Dil Kursları

İngiltere’deki çok sayıda kurs programında tutkularınızın ardı sıra gidebilir ve istediğiniz iş hayatında size yardımcı olacak özellikler kazanabilirsiniz. İngiltere’de katılacağınız bir dil eğitimi belki de hayatınızda yapacağınız en doğru şey olacak..

Britanya’daki pek çok okul programı ‘modüler’ bir yapıdadır. Bu, farklı dallardan eğitim parçaları ya da dersleri tercih ederek size özel bir kurs programı ortaya çıkarabileceğiniz anlamındadır. Mesela İngiliz edebiyatı dalında eğitim görüyorsanız, bilimkurgu dalından bir parça, çocuk edebiyatı branşından bir modül ve kısa öyküler alanından bir modül seçebilirsiniz. Birden fazla branşa ilgi duyuyorsanız, eğitiminizin bir parçası olarak örneğin İngiliz edebiyatı ve psikoloji gibi birleştirilmiş bir eğitim görebilirsiniz.


İyi karar vermeniz gereken konulardan biri de hangi ingiltere dil okulunu seçeceğinizdir..

İngiltere’de birkaç denklik ve denetim heyeti vardır. Bu konseyler eğitim kalitesi, şartlar, güvenlik süreçleri ve öğrenciyle ilgilenme konularında belli standartlar belirler ve bu kuralların uygulanması için düzenli denetim yaparlar.

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir