Malta Cumhuriyeti’nde İngilizce Dil Eğitimi Gören Bir Gencin Deneyimleri

Malta Dil OkuluMalta, İngilizce eğitimim için tatil yaparak ve eğlenerek,dostlarımla oldukça çok dil egzersizi yapma fırsatını yakaladığım eşi olmayan bir tecrübeydi. Malta’ya ulaştıktan sonra daha önce yurtdışına çıkmadığım için azıcık tedirginlik duydum ama okulda karşılaştığım öğrenciler sayesinde, neşeli bir maceraya dönüştü bana göre.

Cevaplamanız gereken ilk soru, Malta’da dil eğitimi alıp almamanın sizin için uygun olup olmadığıdır..

Programımın farklı şehirlerden öğrencileri barındırması, Birçok farklı ülkenin insanı ile konuşma fırsatı sağladı, ayrıca davranışlarını tanıma, öğrenimim de bambaşka bir tecrübe oldu.

Malta Cumhuriyeti’nin o muhteşem restaurantlarına da değinmezsek olmaz. Malta Adası’nın her yerinde farklı ülkelerin yemeklerini bulabileceğiniz lokantalar var. Aylar süresince Hint yemek kültüründen tutun Yunan yemek kültürüne varana dek pek çok leziz yiyecek yeme fırsatına eriştim.

Malta dil okulu seçeneklerinin en belirgin özelliği hangisidir? 

Malta’nın bir başka süper yanı ise, çok güzel sahile ve plajlara sahip olmasıdır. Okul olmadığı zaman başka ülkelerden öğrenciler ile hep beraber bu kumsallara gidip sahilin ve eğlenmenin tadına varırdık..

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir