Malta Cumhuriyeti’nde Dil Eğitimi Gören Bir İnsanın Tecrübeleri

Malta'da Yurtdışı EğitimMalta Cumhuriyeti, yabancı dil eğitimim için hem tatil yapıp hem de eğlenip,tanıdıklarımla sık sık yabancı dil pratiği yapma şansına sahip olduğum benzersiz bir deneyim idi. Malta Cumhuriyet’ine gittikten sonra daha önce yurtdışına çıkmadığım için bir parça tedirginlik hissettim fakat kursta tanıştığım insanlar sayesinde, neşeli bir deneyime dönüştü bana göre. 

Malta’da bulunan yüzlerce dil okulu arasından hangisini seçeceksiniz?

Okulumun değişik şehirlerden öğrencileri barındırması, Birçok farklı milletin genci ile kaynaşma fırsatı doğurdu, keza kültürlerini tanıma, öğrenme de ilginç bir tecrübe oldu.

Malta Cumhuriyeti’nin o muhteşem restaurantlarına da değinmeden olmaz. Malta Adası’nın bütün sokaklarında bambaşka milletlerin yemeklerini görebileceğiniz lokantalar var. Üç ay boyunca Japon mutfağından tutun İtalyan mutfağına varana değin pek çok leziz yiyecek yeme fırsatına eriştim.

Malta dil okulu seçeneklerinin en belirgin özelliği hangisidir? 


Sonuç olarak Malta’da kaldığım üç ay, yaşamım süresinde anımsayacağım bir deneyim olarak kalacak. Toplumsal yaşamın çok farklı olmasından dolayı birçok değişik kültürden arkadaş bulma ve yabancı dil derecemi ciddi derecede geliştirme şansı yakaladım.

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir