İtalya’da Dil Eğitimi

İtalya Dil OkuluMakarnanın, Pizzanın ve Romantizmin kaynağı İtalya’da dil eğitimi mi almak istiyorsunuz? İtalya’ya her yıl tüm dünyadan neredeyse beş yüz bin öğrenci İtalyanca dil eğitimi almak için gelir.

İtalya, dil kursunuz boyunca kültürel geziler yapmak, müzeleri görmek ve çevredeki ülkeleri görmek için eşsiz bir lokasyondadır. İtalya’da dil eğitimi aldığınız süre boyunca demiryollarını kullanarak hafta sonları pek çok komşu ülkeyi ziyaret edebilirsiniz.

Floransa ve Roma, deniz kenarında olmamalarına rağmen dil okulu için ilk seçilen İtalyan şehirleridir. Bu kentlerin yanı sıra denize yakın olan Calabria, Cenova gibi şehirler de dil eğitimi için sıklıkla tercih edilir. Hangi kenti seçerseniz seçin hatırlamanız gereken şey, Akdeniz ikliminin hakim olduğu İtalya’da kış aylarının pek katı olmadığıdır. Ilıman geçen kış mevsimi turistlerin ve öğrencilerin rahatlıkla dolaşmalarına imkan sağlar.

İtalya’da dil kursu seçeneklerini araştırırken gideceğiniz şehri ve mevsimi özenle seçmeli ve çok dikkatlice seçim yapmalısınız. Kurs tercihi hususunda profesyonel destek almak ve tüm öğrenci vizesi işlemlerinizin ücretsiz yürütülmesi için bir yurtdışı eğitim danışmanlığı kurumunun ücretsiz desteğinden faydalabilirsiniz.

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir