Yurtdışı Yaz Okulu Programları

Yurtdışı Yaz Okulu

Birçok aile, çocuğunu yurtdışındaki yaz okulu programlarına yollamak ister. Bunun sebebi ise yaz kampı programlarının gençlerin deneyim kazanmasının ilk adımlarından biri olagelmesidir.

Değişik ülkelerden gelen çok sayıda akranıyla hep birlikte zaman geçiren öğrenciler, son derece faydalı bir kültürel alış veriş içine girerler ve kendilerine güvenleri artar. Ayrıca, elde edilecek dil pratiği de eşsizdir.

Yurtdışı yaz okulları için en çok gidilen ülkelerin başında İngiltere gelir. İngiltere’deki yaz okulları çoğunlukla şehir merkezlerindeki yaz okulları, sahil şehirlerindeki yaz kampları ve taşradaki yaz okulları olmak üzere üç ayrı grupta ele alınabilir. Hangi grupta bir yaz okulunun seçileceği son derece önemlidir. Bizim size önerimiz, Londra’ya yakın bir yerde, bir üniversite kampüsünde düzenlenen yaz okullarını düşünmenizdir.

Yaz kampları için tercih edilen İngilizce odaklı diğer ülkeler ise Malta ve Amerika’dır. Bunun haricinde Almanca eğitim görenler Almanya ve Avusturya’da bulunan yaz okullarını, Fransızca eğitim görenler ise Fransa’da bulunan yaz okullarını sıklıkla tercih ederler.

Çocuğunuz için hangi yaz okulunu tercih ederseniz edin, çocuğunuzun karakterine ve aile olarak beklentilerinize, bütçenize uygun bir tercih yaptığınızdan emin olmalısınız.

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir