ABD’de Hangi Kentte Dil Eğitimi Almalısınız?

Amerika'da EğitimABD’de dil eğitimi almak denince çoğu insanın aklına derhal Newyork gelmektedir. Bunun sebebi filmlerden, dizilerden, kitaplardan dolayı çoğu insanın New York’a çok daha aşina olmasıdır. Doğru, New York çok büyük ve kozmopolit bir şehirdir ve sahip olduğu çeşitlilikle bir çok insanı heyecanlandırır. Ve yurtdışı dil okulları için de Newyork’da bir sürü seçenek bulmak mümkündür. Fakat New York Amerika’daki tek seçenek değildir.

Örneğin New York’un hemen kuzeyinde yer alan Boston şehri tam olarak bir öğrenci şehridir. Boston’da yer alan Harvard, MIT vb üniversiteler Boston’ı adeta ABD’nin eğitim başkenti yapar. Boston’da bulunan üniversitelerin yerleşkelerinden birinin içinde, bir üniversite öğrencisinin yararlandığı bütün imkanlardan faydalanarak bir İngilizce dil eğitimi görmek cazip olmaz mıydı?

Gözden kaçırmamanız gereken bir diğer seçenek de California eyaletinde yer alan kentlerdir. Los Angeles, San Francisco, San Diego gibi pek çok şehir hareketli bir sosyal hayatı ve senenin on iki ayında güneşli bir gökyüzünü öğrencilere sunar.

Hemen hemen yabancı dil kursu zincirlerinin tamamının Amerika’nın Boston, Miami, San Diego gibi büyük kentlerinin tamamında birer merkezi bulunmaktadır. İsterseniz yurtdışı eğitiminizin bir bölümünü bir şehirde, bir bölümünü de başka bir şehirde geçirecek şekilde bir dil eğitimi de alabilrisiniz.

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir