Bir Yurtdışı Dil Kursu Katılımcısının Yaşadıkları

Yurtdışı Dil OkullarıSizlere dil eğitimi için yurtdışında geçirdiğim zamandan bahsetmek istiyorum. 
Önceleri dil kursuna yazılmak için gerekli işlemleri kendim yapıp yapmamak konusunda tereddütüm vardı. Ama danışman kurumların tüm işlemleri ve daha fazlasını hiç ekstra para istemeden yürüttüğünü duyunca güvenilir bir yurtdışı eğitim danışmanlığı firmasıyla işlemlerimi yürütmeye kadar verdim. Gerçekleştirdiğim incelemeler neticesinde, 24 senelik bir kurum olan ve fazlasıyla güzel referansları olan Global Yurtdışı Eğitim ile çalışmaya karar verdim.
Gelelim yaşadıklarıma.
Dünyanın farklı yerlerinden gelmiş insanlarla birlikte bulunmak son derece iyiydi. Deneyimli öğretmenlerden İngilizce öğrenirken bir taraftan sınıf arkadaşlarınızın ülkelerini ve kültürlerini öğreniyorsunuz. Son derece hoş bir tecrübeydi. Öğretmenlerin|Eğitimcilerin|Eğitmenlerin} tamamı çok sıcak kanlı ve her şeyde yardımcı olmaya çalışıyorlar. 
Sınıflar on – on iki kişi alıyor. Derslerinizi aksatmaz, verilen ödevleri yapar ve pratik yapma şartı yakalarsanız 6 ay gayet yeterli bi zaman yabancı dil öğrenmek için. Dünyanın değişik köşelerinden öğrenciler geliyor ve bu bir çok farklı kişi tanımak anlamına geliyor. Ortam, çalışanlar ve hocalar son derece profesyonelce hazırlanmış.

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler bir konuyu asla unutmasınlar. Ne yurtdışındaki dil okullarında ne de diğer birinde bir mucizevi iksir yok. Hiç kimse çok değişik bir yöntemle size bir anda İngilizce öğretemez. Evet kullandıkları bir takım gelişmiş ürünler ve malzemeler biraz fark yaratıyor ama bunun eğitiminize etkisi en fazla yüzde on olacaktır.

Asıl iş sizde bitiyor. 

Yurtdışında eğitim gördüğünüz zaman zarfında Türkiye’den gelen öğrencilerle görüşmemeli, dersleri dikkatle izlemeli ve ders saati dışında sık sık İngilizcenizi ilerletmek için pratik yapmalısınız.

Son önerim de, tüm kayıt, vizeler vb işlemlerin ağırlığını yalnız başınıza yapmak istemiyorsanız muhakkak bir yurtdışı eğitim danışmanlık şirketiyle çalışın. Tüm işlemleri eksiksiz tamamladıkları gibi asla ek ücret de istemiyorlar. Global Yurtdışı Eğitim’den almış olduğum servis ve seçtiğim okulla alakalı şeylerden son derece memnunum, desteğiniz için çok teşekkür ederim.

Ben fırsat buldukça başka konularla alakalı yorumlarımı da yine yazarım. Bir sonraki mailimde size burada diğer öğrencilerle çektirdiğimiz resimleri de göndereceğim.

Yaptıklarınız için tekrar teşekkürler.
Aylin Saruhanoğlu / Embassy CES Brighton / Ocak 2014

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir