Kanada Yurt Dışı Dil Eğitimi

KanadaBildiğiniz üzere, Kanada yurt dışı kursları ile ilgili en popüler ülkelerden değildir. Fakat bir çok yönden mükemmel bir yerdir.


Kanada dünyanın yaşam kalitesi en yüksek ülkelerinden biridir. Bu sebeple de hem göçmenler hem öğrenciler açısından çok istenen bir yerdir.


Kanada’nın inanılmaz bir doğası ve Avrupa kültürünün harmanı diye tanımlayabileceğimiz bir kültür çeşitliliği vardır. Kanada’nın doğu sahillerinde ve batı kıyılarında farklı özellikler gösteren çok sayıda modern kent vardır.

Kanada’nın bazı şehirlerindeyse Fransız kökenli insanlar oldukça fazladır. Özellikle Montreal gibi kentler, aynı zamanda Fransızca yurtdışı dil eğitimi almak niyetinde olan öğrenciler tarafından da seçilmektedir.

Kanada’nın yabancı öğrencileri en fazla cezbeden niteliği Kanada’da hem İngilizce hem Fransızca’nın resmi dil olarak belirlenmesi ve her iki dilde de yabancı dil eğitimi görmenin imkanlar dahilinde olmasıdır. Yurtdışı dil okullarının hemen tamamının Kanada’da bir ya da daha fazla merkezi bulunmaktadır.

Kanada’nın üniversite sistemi son derece kavraması kolaydır. 2 senelik ve dört yıllık okulların eğitim fiyatları oldukça ekonomiktir. Bu yüksek öğrenimkurumlarından şartlı kabul alabilmeniz için tek yapmanız gereken TOEFL ya da IELTS gibi bir dil sınavına girmektir.

Kanada’da eğitim almak hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak için bir yurtdışı eğitim danışmanının tavsiyelerinden faydalanmanızı şiddetle öneririz.

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir