Ücretsiz Yurtdışında Eğitim Görmenin Yöntemleri Nelerdir?

Yurtdışında Eğitim
Yurtdışında Eğitim

Yurtdışı eğitim almak için illa ki para harmanız gerekli değildir.

Öğrenimlerini yurtdışında sürdürmek arzusunda olan öğrencilere burs dağıtan bir çok kuruluşun yanı sıra, tamamen bedelsiz yurt dışı eğitim seçenekleri de vardır.

Erasmus: AB fonları tarafından karşılanan Erasmus programları, 4 senelik üniversitelerde okuyan öğrencilerin eğitimlerinin bir sömestrını yurt dışındaki bir Avrupa Birliği üyesi ülkenin bir yüksek öğrenim kurumunda almalarını sağlar. 

Erasmus programına katılım ücretsiz olduğu gibi yaşam masrafları da Erasmus fonları üzerinden ödenir.

Gönüllü Kampları: Bir çok AB ülkesinde, kültürel entegrasyonu çoğaltmak amacıyla katılabileceğiniz çok sayıda gönüllü kampı bulunmaktadır. Bu programlar göçmenlerle, özürlülerle ya da çocuklarla ilgili olabilir.

Yurtdışı Eğitim Bursları: Özellikle lisans ve yurtdışı yüksek lisans öğrencilerine burs sağlayan pek çok yerli ve yabancı kuruluş bulunmaktadır. Amerika’da öğrenim görmek isteyenlere burs veren en bilindik fon Full Bright’tır.

Erasmus Staj Programları: Yine Erasmus fonu altında fonlanan Erasmus stajları ile yaz döneminde bir AB ülkesinde branşınızlaalakalı bir alanda staj programına katılabilirsiniz. Yaşam ve yeme içme masraflarınız bütün Erasmus programlarında olduğu gibi ücretsiz ödenecektir.

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir