Öğrenciler İçin Maddi Destek Rehberi

Yurtdışında Eğitim
Yurtdışında Eğitim

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü de Başbakanlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Fonundan açık öğretim fakültesi de dahil olmak üzere üniversite öğrencilerine müracaatlarını inceleyerek okuma desteği veriyor.

Türk Eğitim Vakfı, 2012–2013 öğretim senesinde Lisans Yerleştirme Sınavı’nda ilk 2000’e giren üniversiteli öğrencilerden ellisine, her ay bin TL ”Üstün Başarı Bursu” verecek. Üstün Başarı Burs’undan faydalanmak isteyen gençlerin tev.org.tr sitesinden doldurdukları formu istenilen belgelerle beraber en geç Eylül’ün 22’sine kadar Türk Eğitim Vakfı’na vermesi gerekiyor.

Türkiye Diyanet Vakfı da ekonomik yetersizlik yaşayan binlerce öğrenciye yurt içi ve yurtdışı eğitimleri döneminde karşılık olmadan burs veriyor. Vakıf, bilhassa Türk Cumhuriyetleri’nden gelen öğrencilere ekonomik durumuna göre yardım yapıyor.

Sanko Vakfı ise her sene ortalama 1500 gence burs veriyor. Vakıf, maddi destek sağladığı üniversiteli gençlerde ihtiyacı olması, başarı göstermesi ve Gaziantep doğumlu olma şartı arıyor.

Hüseyin Özyeğin Vakfı da takribi beşyüzelli üniversite öğrencisine maddi yardım yapıyor. maddi destek sağladığı üniversiteli gençlerde  başarılı olması ve İstanbul’daki devlet üniversitelerinden birinde okuma koşulu arayan vakıf, 15 Eylül–15 Ekim tarihleri arasında başvuruları kabul ediyor.

Ensar Vakfı, 2005 yılından itibaren olduğu gibi bu sene de Türkiye’nin çeşitli fakülte ve okullarında öğrenim gören başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversiteli gençlere burs verecek.

Posted in Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir